Oni publicznie przyznali się do alkoholizmu i wygrali z nałogiem!

Każdy może zacząć pić pod wpływem okoliczności o charakterze obiektywnym lub subiektywnym, ale nie każdy może przezwyciężyć szkodliwy nałóg. Są gwiazdy, którym się udało.

Alkoholicy którzy wyszli z nałogu

Mel Gibson, którego nazwisko kojarzy się z masą skandali – zarówno kinowych, jak i codziennych, przyznał kilka lat temu, że od dziesięciu lat walczy z alkoholizmem. Pod wpływem złego nawyku Mel zrobił wiele głupich rzeczy, za które nadal się wstydzi. Aktor rzucił się z pięściami na policjantów, którzy zatrzymali go za jazdę po pijanemu, obrzucał swoją dziewczynę wyzwiskami, dzwoniąc do niej w środku nocy. Decydując się na leczenie, Gibson zwrócił się do ośrodka leczenia uzależnień, gdzie przy pomocy specjalnego programu został uwolniony od alkoholizmu. „Gdybym nie przestał pić”, mówi aktor, „po prostu bym nie przeżył. Musiałem wybrać: dalej pić i umrzeć albo rzucić i żyć dalej – wybrałem to drugie”.

Christine Davis, znana widzom jako Charlotte York z filmu Seks w wielkim mieście, od młodości zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. Według aktorki winę za uzależnienie ponosili rodzice, którzy surowo wychowywali córkę, a gdy ona chciała się zrelaksować i wyzwolić, to alkohol był najlepszym środkiem do osiągnięcia tego celu. „Alkohol mnie uwolnił”, przyznała później Christine w jednym z wywiadów, „przestałam być wycofana i nieśmiała. W tym samym celu wybrałem zawód aktorski – chciałam móc w pełni czuć życie i swobodnie wyrażać swoje uczucia”.

Davis, że szybko zorientowała się, że trzeba pozbyć się złego nawyku. Aktorka zrobiła wszystko, co możliwe, kiedyś była nawet w grupie Anonimowych Alkoholików i przestała pić alkohol kilka lat przed nakręceniem serialu, który uczynił ją sławną.

Kolejną słynną osobą, o której możemy powiedzieć - alkoholik jest Anthony Hopkins. Gwiazda filmu „Milczenie owiec” - Anthony Hopkins zaczął nadużywać alkoholu w młodości, kiedy pracował w londyńskich teatrach. Tak bardzo bał się wyjść na scenę, że zaczął stosować doping – dla odwagi. Aktor zorientował się, że sytuacja posunęła się za daleko, gdy rano po kolejnej imprezie obudził się nie w swojej sypialni, ale w zupełnie nieznanym miejscu - jak się później okazało, nie tylko w innym mieście, ale i w innym stanie. Hopkins był tak przerażony tym incydentem, że dołączył do Anonimowych Alkoholików, zwalczył problem i nigdy do niego nie wrócił.

hollywood

Lindsay Lohan można nazwać alkoholiczką z doświadczeniem - po raz pierwszy upiła się w wieku siedemnastu lat, za co została ukarana przez matkę. Po tym, jak córka zwymiotowała, nie pozwoliła jej się umyć i zmusiła do spania w śmierdzącej kałuży. Niestety, tak radykalna metoda wychowania nie pomogły, bo od tego czasu aktorka z różnym skutkiem zmaga się ze szkodliwym nałogiem, płacąc za to poważną cenę. Lindsay nie tylko oddała wszystkie swoje oszczędności specjalistycznym klinikom, ale także wydaje, to co zarabia na rehabilitacji. Doszło do tego, że lekarze świadczyli jej swoje usługi bezpłatnie, a ludzie, którzy dla niej pracują, przestali otrzymywać pensje. Jednak wszystkie te zabiegi mają swój pozytywny finał. Wydaje się, że niewiele brakuje, aby Lohan pozbyła się tego problemu.

Gwiazda Trainspotting Ewan McGregor nie pije od osiemnastu lat, ale wciąż z przerażeniem wspomina czasy, kiedy pił na umór. Jak sam mówi pił - „nie mniej niż gwiazdy rocka”, a w stanie upojenia alkoholowego zamienił się w prawdziwego maniaka. „Mógłbym robić takie rzeczy” – wspomina – „co jest przerażające, nawet gdy pamiętam. Na szczęście udało mi się wydostać z tego koszmaru, bo na czas przestałem pić”.

Ewen postanowił rzucić picie podczas kręcenia filmu „Moulin Rouge”, w którym jego partnerką była sama Nicole Kidman. Trzeba było dużo tańczyć na boisku, ale w pewnym momencie McGregor zdał sobie sprawę, że nie radzi sobie z aktywnością fizyczną - jego uzależnienie od alkoholu zabrało mu dużo sił.

Melanie Griffith - była żona Antonio Banderasa piła alkohol od najmłodszych lat i z reguły nie ograniczała się do picia, ale doprawiała to dużą ilością narkotyków. Melanie zmagała się ze złymi nawykami przez trzydzieści lat, podczas których przeszła co najmniej trzy rehabilitację w specjalistycznych klinikach.

Przez cały ten czas Griffith wspierał Banderasa, który był jej idealnym mężem. Szaleństwo, które od czasu do czasu przydarzało się jego żonie, nadwyrężało go, niemniej jednak uważał za swój obowiązek pomóc jej wydostać się z jej opłakanego stanu w każdy możliwy sposób. Według samej aktorki to jej niezdrowe nałogi spowodowały rozwód słynnej pary. „Antonio był przy mnie tak długo, jak mógł”, wspomina Melanie, „ale kiedy sam nie jesteś alkoholikiem ani narkomanem, trudno ci pogodzić się z faktem, że twoja żona jest taką osobą”. Teraz Griffith nie pije.