PCTU Koninki

Dane Kontaktowe

Prywatne Centrum Terapii Uzależnień Koninki

Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź

https://terapie.net.pl/

Telefon: +48 18 331 72 50

Uzależnienie jest chorobą nie zawinioną, postępującą i śmiertelną. Można ją powstrzymać, ale leczenie nie jest przedsięwzięciem prostym. W tej chorobie bez pomocy profesjonalistów pacjent ma małe szanse na dojście do siebie i powrót do zdrowia. Leczenie wymaga należytych warunków, w tym między innymi niczym niezakłóconego poczucia własnego bezpieczeństwa. Prywatne Centrum Terapii Uzależnień „Koninki” powstało po to, by stworzyć takie właśnie warunki. Podstawowym celem jest skuteczne leczenie uzależnień, stosowna rehabilitacja, a także profilaktyka. Pomagamy osobom, którym wolność została odebrana przez nałóg. Ramię w ramię towarzyszymy im w pokonywaniu przeszkód na drodze ku wyzwoleniu z ograniczających ich szponów nałogu i powrotowi do zdrowego, świadomego życia. Przebyty proces terapeutyczny pozwala pacjentom od nowa zwrócić się ku rzeczom prawdziwie wartościowym i uporządkować swoje życie.

Terapię w naszym ośrodku prowadzą wysokiej klasy specjaliści z dużym stażem. Ich skuteczność zwiększa fakt, że wielu z nich przeszło przez własną terapie uzależnienia i od wielu lat utrzymują trwałą trzeźwość.  Dlatego doskonale rozumieją zarówno mechanizmy uzależnienia, jak i drogę jaką powinien przejść pacjent, aby dojść do całkowitego zaleczenia.

Każdy pacjent opuszczający ośrodek ma wypracowany indywidualny plan kontynuowania terapii i zalecenia co do prowadzenia zdrowego trybu życia. Chętni mają możliwość realizacji terapii pogłębionej w działającej przy ośrodku poradni uzależnień, bądź brać udział w warsztatach rozwojowych dla byłych pacjentów organizowanych cyklicznie w ośrodku.

Centrum obejmuje swoją opieką również osoby bliskie pacjentowi. To pomaga w lepszym ułożeniu relacji po opuszczeniu przez niego ośrodka.

Warto zaznaczyć, że PCTU Koninki są podmiotem leczniczym, wpisanym do rejestru podmiotów pod numerem 000000192796-01-002 i spełnia wszelkie wymogi formalne przewidziane dla tego typu placówek.

 

Telefon do ośrodka:

+48 18 33 17 250

+48 533 724 49

 

Ocena pacjentów ośrodka

 
 
 
Kryteria punktacji Średnia ocena
Min 1 – max 5
Program terapii (metody, indywidualny plan terapii, ilość i intensywność zajęć) 5
Położenie ośrodka (bliski kontakt z przyrodą, świeże powietrze, cisza) 5
Opieka lekarska i terapeutyczna (sposób detoksykacji, inne choroby- specjaliści) 4
Wyżywienie (jakość posiłków, catering, kuchnia własna-sanepid, dieta) 5
Zajęcia dodatkowe (ćwiczenia relaksujące, oddechowe, wycieczki, mitingi) 5
Atmosfera w ośrodku (całościowa opinia pobytu w ośrodku) 5
Zakwaterowanie (pokoje 1-osobowe z łazienką, wieloosobowe ze wspólną łazienką ) 5
Rzetelność informacji opisów i zdjęć na stronie www (zgodność z faktami informacji o ośrodku) 5
  4,875